امروز : 30
ديروز : 34
ماه : 0
 
تاریخ : شنبه 28 اسفند 1395     |     کد : 8

بیانیه حجت الاسلام احمد حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی کلانشهر تبریز

سال ۲۰۱۸ میلادی که سال پایتختی تبریز در بین کشورهای جهان اسلام است، فرصت مناسبی برای تجلی جدیت مدیریت شهری تبریز در استفاده از ظرفیت مردم برای آبادانی و توسعه بیش از گذشته این کلانشهر تاریخی فرهنگی به حساب می‌آید. تبریز ۲۰۱۸ نیازمند فکرهای خلاق و نو است،  به منظور بهره‌‌گيري از افکار ايده پردازان و ایجاد مشارکت شهروندان، جشنواره ملی ايده‌های برتر توسط شهرداری کلان‌شهر تبریز به عنوان مهم‌ترين جشنواره ايده استان در هفت محور فرهنگی، اجتماعی و هنری، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک شهری، گردشگری، محیط زیست، زیبا سازی و اقتصاد شهری، طراحي و به اجرا گذارده شده است. ایجاد بستر برای مشارکت داوطلبانه شهروندان در تصمیمات کلان شهری، افزایش تعلق‌خاطر به منابع هویت‌بخش شهر و احساس مشارکت آحاد شهروندان در تعیین سرنوشت شهر، از اهم اهداف برگزاری این جشنواره است.
تقویت نوآوری و خلاقیت در میان شهروندان و تبدیل ایده‌ها به پروژه‌های اجرایی طی یک فرآیند در جهت رفع چالش‌های شهر از دیگر اهداف برگزاری جشنواره ایده‌های شهروندی است.
 نمایشگاه ایده‌های برتر تبریز ۲۰۱۸ روز سه‌شنبه ۲۹ فروردین‌ماه سال آینده افتتاح می‌شود و شهروندان عزیز می‌توانند از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ طی روزهای ۲۹ لغایت ۳۱ فروردین ماه از این نمایشگاه در محل پارک ائل گلی تبریز بازدید نمایند. روز ۳۱ فروردین هم مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان در محل تالار اندیشه خواهد بود.
 كارگاه‌ها در قالب بحث تجاري‌سازي حوزه تبديل علم به ثروت، بررسي شيوه‌هاي ثبت اختراع و صيانت از حقوق مالكيت معنوي برگزار مي‌شود. شهروندان می‌توانند از طریق وب سایت این جشنواره، ایده‌ها و دستاوردهای علمی فرهنگی خود را در دو بخش ایده‌ها و اختراعات به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.


مدیر سایت جشنواره ایده‌های برتر تبریز 2018
نوشته شده در   شنبه 28 اسفند 1395  ساعت  11:38   توسط   مدیر سایت جشنواره ایده‌های برتر تبریز 2018    تعداد بازدید  274
ویرایش شده در شنبه 28 اسفند 1395 ساعت 11:41 توسط مدیر سایت جشنواره ایده‌های برتر تبریز 2018
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :